Kategorie

Falstart Szwajcarów, dramat Freia!

sobota, 07 czerwca 2008 20:55
Skocz do komentarzy
Zgodnie z przewidywaniami piłkarska reprezentacja Czech wygrała ze Szwajcarią 1:0 w meczu inaugurującym mistrzostwa Europy. Jedyną bramkę w meczu zdobył Vaclav Sverkos.

Zobacz galerię zdjęć z meczu Szwajcaria - Czechy.

W pierwszej połowie przeważali Czesi, w drugiej zdecydowaną przewagę mieli Szwajcarzy, którzy zmarnowali kilka znakomitych sytuacji podbramkowych.

W 70. minucie Vaclav Sverkos znakomicie wyszedł przed linię szwajcarskich obrońców, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i nie dał mu szans obronę. W ten sposób Czesi zdobyli pierwszego gola w Euro 2008.

Dziesięć minut później gospodarze byli bliscy wyrównania, jednak Petr Cech świetnie obronił strzał Barnetty, a po dobitce Vonlanthena piłka trafiła w poprzeczkę czeskiej bramki.

Dla Szwajcarów największą stratą jest jednak kontuzja kapitana Aleksandra Freia, który w 43. minucie był faulowany przez Zdenka Grygerę. Dla szwajcarskiego gwiazdora najprawdopodobniej jest to koniec przygody z Euro 2008.

Grupa A: Szwajcaria - Czechy 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Vaclav Sverkos (71).

Żółte kartki: Szwajcaria: Ludovic Magnin, Tranquillo Barnetta, Johan Vonlanthen.

Sędzia: Roberto Rosetti (Włochy). Widzów 42 500.

Szwajcaria: Diego Benaglio - Stephen Lichtsteiner (75. Johan Vonlanthen), Patrick Mueller, Philippe Senderos, Ludovic Magnin - Valon Berhami (84. Eren Derdiyok), Gokhan Inler, Gelson Fernandes, Tranquillo Barnetta - Alexander Frei (46. Hakan Yakin), Marco Streller.

Czechy: Petr Cech - Zdenek Grygera, Tomas Ujfalusi, David Rozehnal, Marek Junkulovski - Libor Sionko (83. Stanislav Vlcek), David Jarolim (87. Radoslav Kovac), Tomas Galasek, Jan Polak, Jaroslav Plasil - Jan Koller (57. Vaclav Sverkos).